ÖMSS Gıda tarım atamalarıyla ilgili son gelişmeler

marcus_oredius

Üye
Üye
anladım kardeşim. umarım en hayırlısı olur.

umutbitmedi

Üye
Üye
şimdi aradım, haftaya çarşambaya kadar evlere tebligat gelecek, gelmezse perşembe arayın dediler

turukku

Üye
Üye
bugün ulaşmak şerefine nail oldum. bana komisyonun hala incelemede olduğunu vede en az iki üç hafta daha çalışacağı söylendi, tahminim eylül sonuna doğru iş başı yaparız.

her ne kadar umut ile dolu olsakta,
beklemekten sararıp solsakta,
hergün arayıp sorsakta,
er ya da geç, artık bizde memuruz.

marcus_oredius

Üye
Üye
ama beklemek boş boş
geceleri oturup beklemek loş loş
işe başlasak hoş hoş
er yada geç, artık bizde memuruz

meredith

Üye
Üye
Aşağıda ki mesajı başka bir forumdan kopyaladım arkadaşlar bilginize:
"10 Eylül 2012 16:10
herkese selamlar arkadaşlar

bugün sabah bakanlığa gittim ancak toplantı üstüne toplantı telefonlara bile cevap veremedim.

şimdi muvafakat istemeyen arkadaşlar gönderilen yazıları beklesinler.

yakında ulaşır tebligatlarınız.

muvafakat alacak arkadaşlar yarın yazılar yazılmaya başlanacak.

ancak yazıların imzalanması çarşamba yada perşembe hazır olacak denildi.

ben çarşamba tekrar gideceğim.

burada bilgi veririm.

elden alıp işlemlerinizi hızlandırabilirsiniz.

ben çarşamba tekrar bilgi vereceğim.

saygılar"

meredith

Üye
Üye
muvafakat'ı soranlar için açıklama örnekle anlatayım;:
muvafakat: halen devlet memuru olup da mesela meb'da memur ömss sınavında kendi branşında (veteriner veya ziraat müh. meslekleri) gıda tarıma ataması olanlar milli eğitim meb'den gıda tarıma nakil istemeye deniyor. Daha önce memur olarak çalışmayanlar için istenmiyor.

G

güz gülleri

Guest
bu gün aradım .belgeler komisyonda denildi gene...
yav vay arkadaş! ne komisyonmuş..bence bi laf öğrenmişler herkese aynı konuşuyorlar :)

marcus_oredius

Üye
Üye
bende aynı kanıdayım güz gülleri. şu anda ne oluyor ne bitiyor bilmiyorum. acaba tebliğiler geldiğinde de aradığımızda hala komisyonda derler mi acaba.

erolktll

Üye
Üye
yaa bana herkes 1 ayınızı dolduracaklar size 1 aylık maaş verecekler diyor bu doğrumu bir türlü anlamadım

turukku

Üye
Üye
atama yazın çıkmadan maaş işletilmez. şu anda resmen çalışmaya başlamadın ve de maaşlar merkezi bütçeden senin iş başı yaptığın günden itibaren başlatılır. bir aylık maaş dedikleri ancak şöyle olur. memurlar maaşlarını bir ay önce alırlar, işçiler ise 1 ay çalıştıktan sonra alırlar. bunu kastetmiş olabilirler.

marcus_oredius

Üye
Üye
eğer ayın 15den sonra iş başı yaparsanız bir sonraki ay çalışacağınız ayın maaşına ek olarak çalıştığınız ayın maaşını alırsınız.

turukku

Üye
Üye
eğer ayın 15den sonra iş başı yaparsanız bir sonraki ay çalışacağınız ayın maaşına ek olarak çalıştığınız ayın maaşını alırsınız.

çalıştığınız gün kadarını alırsınız fazlasını değil. yani ayın 25inde çalışmaya başlarsanız ve ay 30 gün çekiyorsa 20 günlük farkı alırsınız.

marcus_oredius

Üye
Üye
evet bende onu kasttetim ancak 15den 15ine bordro düzenlendiğinden dolayı 15 den sonra çalıştığınızı bir sonraki ayın maaşına yatar. bu da yeni başlayan arkadaşların yüksek maaş aldığını sanarak açılmasına neden olabilecek bir durum lütfen dikkatli olmaya çalışalım :D

halilha

Üye
Üye
ben bizzat gittim taşra mühendisler bölümüne sordum tebligatlar önümüzdeki hafta yazılmaya başlanacakmış

erolktll

Üye
Üye
YAA İLMİYORUM BEN BANA DENİLENLERİ SÖYLEDİM ARTIK HAYIRLISI haliha geçen hafta biriside bu çarşamba için o tarşhe kadar size ulaşacakmış dei artık tarih duymaktan bunaldım açıkçası en iyisi hiçbiryere bakmadan beklemek :D

marcus_oredius

Üye
Üye
erol sakin ol kardeşim zamanı gelince gelecek postacı elinden alacaz artık. bende bunaldım sıkıldım hanımla kavga ediyorumkızla kavga ediyorum. airsoftta yalnışlıkla kendi arkadaşlarımı vuruyorum. ben oıluruna bıraktım sinirlenme canım kardeşim.

Tekerlekli Sandalye