ÖTV İndirimli Araç Almak İçin Yapılması Gerekenler

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Hadi hayırlısı. Güzel haberlerini bekliyoruz Erdem...

Ender_Erdem

Üye
Üye
Arakdaşlar Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi hakkında bilgisi olan var mı? Heyet bölümü nasıldır. Ortopedi doktorları hakkında bilgi.

Ender_Erdem

Üye
Üye
Arkadaşlar doktorları dolaştım, tamamlayıp sağlık kuruluna teslim ettim. 15:00 da heyete giricem. Hayırlısı artık.

Ender_Erdem

Üye
Üye
Arkadaşlar engellilik oranını %40 vermişler onu öğrenebildim sadece. daha önceki oranım %50 idi. sonucu cuma günü alacakmişim. dilekçede ötv indiriminden yararlanmak için diye doldurttular. inşallah bi sıkıntı çıkmaz.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Tamda sınırda vermişler. Hayırlısı bakalım.

Ender_Erdem

Üye
Üye
inşallah şu ibareyide yazarlarda kurtulurum. artık çok sıkıldım. Birde yazmamışlarsa onla uğraş. Şuda bir gerçek sağlık bakanlığı ile konuşmamda engellilik % lerinin kalkacağını söylediler. Bunuda bu arada ağızlarından almıştım :)

Ender_Erdem

Üye
Üye
Arkadaşlar bugün raporu almak için muğlaya gittim. Raporu aldım sadece vergi indiriminden faydalanabilir yazmışlar. Bende hemen ben böyle istemedim dedim. Beni sağlık kurulu başkanıyla konuş dediler. Bende gittim yanına durumu anlattım. Sağlık kuruluna telefon açtı. Raporun yeniden düzenlenip verilmesi talimatını verdi. Doktorlara yeni düzenlenen raporların imzalaması gerektiği için raporu salı günü alabilirsin dediler. Sıkıntı çıkmazsa raporu salı günü alıcam.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Yahu Erdem bu sağlık kurulu raporu alanlar içinde senin kadar başına terslik gelen bir allah kulu daha yoktur sanırım.

cheosp395

Üye
Üye
hayırlı akşamlar halil bey, benim babamın %87 şizofren hastası raporu var. ötvden yararlanabilmek için yeterlimi ve hangi yolları izlememiz gerekir. babamın kullanamayıp benim vesayet yoluyla aracı kullanabilmem mümkünmü

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Merhaba, babanız şizofreni hastası olduğundan hiç bir şekilde sürücü belgesi alamaz. Eğer rapor oranı %90 ve üzeri olsaydı babanız adına ötv indirimli araç alabilir, ve alınan aracı sizde kullanabilirdiniz. Ancak sağlık kurulu rapor oranı %90'ın altında olduğundan babanız adına alınacak otomobil için ötv indirimi mümkün değildir.

Ender_Erdem

Üye
Üye
Arkadaşlar sonunda raporu aldım. İstedigim gibi yazmışlar. Raporu maliyeye götürdüm bi sıkıntı yok dediler. Son olarak raporumu araç şirketine verdim yarın halledicekler işlemleri. Bakalım hayırlısı. Bir sıkıntı çıkmaz inşallah.

Ases

Üye
Üye
Merhabalar Halil Bey. Bir sorum olacaktı. Annemin sürekli ve çalışamaz olarak %93 oranında engelli sağlık kurulu raporu var. Biz annenizin üzerine ÖTV indirimli araç alabilir miyiz? Teşekkür ederiz

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Merhabalar, rapor oranı %90 ve üzeri olduğundan anneniz adına ötv indirimli araç rahatlıkla alabilirsiniz.

Ases

Üye
Üye
Merhaba Halil Bey. Bir konuda aydınlatıcı fikrinize ihtiyacımız var. Annem için Karabük Üniversite Hastanesinden aldığımız %93 raporu ÖTV indiriminde geçerli mi? Eğer bu hastanenin verdiği rapor geçerli değilse ne yapmalıyız?

Alibaba

Üye
Üye
Merhaba arkadaslar,
Ben Ali. 9 ay once engelli memur olarak Adalet Bakanligina atandim. Faal olarak calismaktayim. Engel turum zihinsel ve %40. Ankaraya gonderdigim evraklar onaylandi ve suan vergi indiriminden faydalanmaktayim. Size sorum şu: gerek sorarak bilgi aldigim polisler gerekse mudurler vs. bana bu durumumdan oturu araba kullanamayacagimi soylediler. Bu arada araçtan faydalanabilir miyim diye bakiyorum o da ayri bir olay vunku siz de bilirsiniz her kafadan ses cikar ve cahil bilen cok olur. Yani demem o ki hem bana arac kullandirtmayacaklar hem de arac vermeyecekler. Bu hic adil olmuyor. Sizce de oyle degil mi ? Bu arada bu konu hakkinda daha once sizler tarafindan herhangi bir aciklama yapildi mi bilmiyorum. Eger yapildiysa da kusuruma bakmayin ozur dilerim. Hepiniz Allaha emanet olun

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Malasef pskolojik engeli olanlara hiç bir şart altında sürücü belgesi verilmiyor.

Tekerlekli Sandalye