2023 Temmuz Ayı Evde Bakım Maaşı Yatan İller

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Samiral

Üye
Üye
şükür edin allah bereket versin
Ne de güzel bir tavsiye. Muhtemelen bu rakamdan daha fazlasını alıyorsun bir de millete şükredin tavsiyesi veriyorsun. Evimdeki iki bireye baktığım için işimden ayrıldım. Dolayısıyla sigortam da yok artık. Daha önceki birikimlerim de ailemin sağlık harcamaları sebebiyle suyunu çekti. Sonrasını karşılayamayacağım korkusu yaşıyorum. Sence bu rakama şükür mü edeyim. Karın tokluğuna yaşamak yaşamak değildir. Şimdi birileri eskiden bu da yoktu diye atlayacak. Vardı kardeşim. 1983 yılında yasalaşan bir kanun bu. Ama doğru, gerçekte 1930'larda Türkiye'ye gelen buzdolabının 20 yıl önce geldiğini sananlara boş yere anlatıyoruz.

Samiral

Üye
Üye
burda algı yapıpda namgörlik yapamayın
Namgörlik diye bir kelime yok Türkçe'de. Doğrusunu öğrendiğinde yazarsın. Algı kelimesi de benim yazdığım metin için uygun bir kelime değil. Gizli ikna için kullanılır. İkna edici bir yazı yazmadım. Ama senin yapmaya çalıştığın şey bir algıydı. Nasıl bir hipnoz tekniği uyguladılarsa eksik yapmışlar, ama sen devam et.

mt_44

Üye
Üye
Screenshot_20230707-223014_SonDakika.jpg

Evde bakımı etkiler mi

serhat1971

Üye
Üye

Megabit

Üye
Üye
Değerli arakadaşlarım;

Size kısa bir bilgi vermek istiyorum,Öncelikle her yıl yılda iki kez yapılan denetlemede kişi geliri hesaplamasında önceden şahsınız üzerine yapılan sorgulamalarda üzerinize ev,araba vs varmı diye bakılıyordu,artık ailenize,dede'den,babadan,akrabadan miras kaldıysa araştırılmakta,ve aileniz üzerindeki kayıtlı bulunan tüm taşınmaz,arac rayiç bedeli üzerinden kişi gelirine ekleme yapılmaktadır,araç,ev alan kişilerin yardımları çoğu zaman kesilmekte,araç ve bu sene ciddi derecede araştırma yapılmaktadır ve ciddi derecede kişinin aylığı kesilmiş durumdadır. devlet tarafından aldığınız her nakdi yardım buna dahildir. (sosyal hizmetler den alınan kesin bilgilerdir.)

ayrıca bakıcı kişilere kesin olmamak kaydıyla sigorta bağlanacağı söylenmektedir,bir kaç ay içinde kesinlik kazanacağı söyleniyor.

Eluime

Üye
Üye
%25 verimişler hiç verseler daha iyidi sabah KDV oranları %200 arttı ama

Aydınlı 09

Üye
Üye
Değerli arakadaşlarım;

Size kısa bir bilgi vermek istiyorum,Öncelikle her yıl yılda iki kez yapılan denetlemede kişi geliri hesaplamasında önceden şahsınız üzerine yapılan sorgulamalarda üzerinize ev,araba vs varmı diye bakılıyordu,artık ailenize,dede'den,babadan,akrabadan miras kaldıysa araştırılmakta,ve aileniz üzerindeki kayıtlı bulunan tüm taşınmaz,arac rayiç bedeli üzerinden kişi gelirine ekleme yapılmaktadır,araç,ev alan kişilerin yardımları çoğu zaman kesilmekte,araç ve bu sene ciddi derecede araştırma yapılmaktadır ve ciddi derecede kişinin aylığı kesilmiş durumdadır. devlet tarafından aldığınız her nakdi yardım buna dahildir. (sosyal hizmetler den alınan kesin bilgilerdir.)

ayrıca bakıcı kişilere kesin olmamak kaydıyla sigorta bağlanacağı söylenmektedir,bir kaç ay içinde kesinlik kazanacağı söyleniyor.
Kusura bakmayın ama bu yeni birşey değil kaç yıldır böyle zaten

Blackfox

Üye
Üye
Boşuna beklemeyin %17,den fazla birşey yok
Boşuna beklemeyin %17 zamla evde bakım maaşı 5098,TL engelli maaşı da 2810TL fazlası yok budur keşke oy vermeseydik biz gellileri açlığa sürükleyen zihniyete keşke ama elden gitti Allah büyüktür yerel seçimlerde oy verirsem
😆

ahmet34

Üye
Üye
yatsında bayramlık kıyafet baklava alalım 2 haftadır bekletıyorlar

Eluime

Üye
Üye
Beklenti büyük tutmayın enflasyon ve memurlara verilen % filan artık yalan oldu 2022 maaşlarına %25 bile yapmadılar bakım 4800-4900 filan yaparlar bizden alıp memura verdiler işte zamları

Elif altin

Üye
Üye
Şu belirsizlikler herkesi bunaltiyor inşallah hepsi haftaya netleşir az çok bizde bilirde yolumuza bakariz

Malp

Üye
Üye
Emekli maaşlarında refah payı beklemeyin %25 zam edevlet e yansımış

Kral6363

Üye
Üye
@tcailesosyal a Twitter atın ben attım sizde Twitter atınız sesimizi duyuralım bir Twitter atmakla kimse ölmez hakkınızı savunun Twitter'da twit atın herkes atsın lütfen

ahmet34

Üye
Üye
bayramlık kıyafetlerde zamlandı işe bak

Elif altin

Üye
Üye
Yüzde 52 memnun ya çokta şey yapmayin

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Tekerlekli Sandalye