Engellilerin Erken Emeklilik Şartları Hakları

Sigortalı olmayan ve gerekli süreyi tamamlamayanlar SGK kapsamında emekli olamaz. Bu durumun sihirli bir formulü yok. Ve evet eğer sizde isteğe bağlı prim yatırırsanız gerekli prim gün sayısını doldurmanız halinde emekli olabilirsiniz. Ancak isteğe bağlı prim yatırınca 2022 maaşınız kesilir.

Halil abi merhaba,öncelikle rahatsızlık verdiğim için özüür dilerim
birkaç sualim olacak eğer yanıtlarsan çok sevinirim.
e devlet üzerinde a4 hizmet dökümüne baktıımda şaun itibari ile 3486 günüm bulunmakta,

ilk sigarta girişim 2000 yılı subat ayı 2 aylık bir sigorta g irişim mevut bu staj filan değil ama,
lakin ben bu tarihde engelli inidriminden faydalanmıyordum,
2006 tarihinde hastalığa yakalandım ve 2 yıl tedavinin ardından bu raporu aldım ve 2008 de iş başı yaptım,
raporum 2008 iş başı yaptığım yerde vergi indiriminden yararlandırdım.

raporumda %80 ve sürekli ibaresi var
emeklilik için şartlar nedir nasıl faydalanabilirim yardımcı olursanız sevinirim.
ne zaman emekli olabilirim ortalama ne kadar maaş alabilirim vs.

[MENTION=15215]murat tanyel[/MENTION]
15 yıl hizmet yılı 3600 gün primle emkli olursun. Hizmet yılınız dolmuş ancak prim gün sayınızda ufakta olsa eksiklikler var. Onları tamamlayınca direk emekli olabilirsiniz.

Screenshot_20170323-160129.jpg şimdide bu rapor ne anlama geliyor red mı acaba acilll DAHA ONCEKİ RAPORDA SON İKİ SATİR YOKTU

Ekli dosyalar

• Screenshot_20170323-160129.jpg
    Screenshot_20170323-160129.jpg
    29.6 KB · Görüntüleme: 187
Yok hayır bu ibareler red olduğunu anlamına gelmez. Kurumlar arası yazışmaları gösteriyor orada. Süreç olağan halinde seyrediyor.

Screenshot_20170324-142251.jpg
yola çıktı herhalde Halil bey HEYECAN BASTİ

Ekli dosyalar

• Screenshot_20170324-142251.jpg
    Screenshot_20170324-142251.jpg
    28.5 KB · Görüntüleme: 187
Merhaba

Sakıncası olmaz ise benimde bir sorum olacak

01-07-1993 tarihinde SSK lı olarak işe başladım
09-02-1999 Tarihinde Askerlik için İş yerinden yarıldım
01-09-2000 Tarihinde Aynı iş yerine dönüş yaptım ve işe başladım ve halen aynı yerde çalışmaktayım

Kasım 2013 de Hobi kazası sonucu T12 Omuriliği Patlattım :)
%96 ve sürekli Raporum mevcut. Tekerlekli sandalye ve Aracım ile her işimi kendim halledebiliyorum
Halen aynı firmada Engelli kadrosunda işime devam ediyorum
7900 Gün Prim ödemem var

Benim Emeklilik durumum konusunda Görüşlerinizi almak isterim.
Malulen emeklimi, Erken emeklimi yoksa sabredip Normal emekli olmam mı daha mantıklı.

Merhaba ; ocak 1994 te Bağ-Kur'lu olarak işe başladım hiç ara vermeden 8300 gün ve 23 yıllık bağkurluyum 2008 de açık kalp ameliyatı oldum, düşme sonucu L1 vertebra kırığım var ancak ağrı dışında bir şikayet yok şimdi de kalp pili DDDR takıldı 28. Madde için başvurduğum Bağkur üniversite hastanesine sevk etti ve heyete girdim ancak üniversite SGK ya bildireceğini söylüyor rapor sonucunu ben nasıl öğreneceğim bana da sonucun bir örneğini verecekler mi ? Yani üniversitenin vereceği oranı Bağkurun düşürüp düşürmediğini nasıl bileceğim?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

[MENTION=17737]serdar.mecidiye[/MENTION]
5510 sayılı yasanın 28. maddesi gereği emeklilik talebinde bulunduğunuza eminmisiniz? Sanki bana 25. madde gereği işlem yapılmış gibi geldi.

[MENTION=17737]serdar.mecidiye[/MENTION]
5510 sayılı yasanın 28. maddesi gereği emeklilik talebinde bulunduğunuza eminmisiniz? Sanki bana 25. madde gereği işlem yapılmış gibi geldi.

Evet bana verilen matbu formda 28. Madde seçeneğini işaretledim ve zaten memur böyle yönlendirdi neden böyle düşündünüz?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Malulen emeklilik başvurularında rapora daha doğrusu kişinin hastalığına dair bulgular SGK ya bildirilir. O açıdan sormuştum.

slm bugun bandırma bagkur (sgk) aradı raporumun ankaradan %44 aynen onaylandıgını bildirdi bana ve bazı konularıgorusmek icin davet ettiler EMEKLİLİK İCİN EN ZOR SUREC
GERİDE KALDI NOT .hastaneden zaten & 44 rapor almıstım zaten

2 yıllık birikmiş borcun var dediler ode hemen emekli edelim dediler arkadaslar bankaların bagkurla bi anlasması varmı nasıl oderım kara kara dusunuyorum

[MENTION=3]Halil Yılmaz[/MENTION]
Slm halil bey bilginizden yararlanmak isterim
Sirketimiz 2015 de resen kapattık ticaret odasın dan silme tescili yaptırmadıgımız icin bagkur pirimim on bin lira bbugune kadar yansımıs derlerki geriye yonuk maliyedeki kapanıs trıhi olan 2015 icin mahkeme ye acarsanız ancak o sekilde ticaret odası o tarihi bagkura veririz
Halil bey benim sorum
Ben on bini odersem maasıma artı olarak yansırmı ynsırsa nekadar olabilir
Eger mahkemeye verip borcu sıldirirsem bu sefer dusermi
İki yıllik pirim bagkur
NOT,Tescıl 1992 11 ay 330GUN DE SSK
2015 de geriye donuk 5yılım sılınmistirdiger yıllarda kesıntısız bbagkur 13 basamak taydım basamak kalktı
İkinci sorum maas tahmininiz varmı su an emekliligi hak ettim %44 le bagkurdan

Geri