Engellilerin Erken Emeklilik Şartları Hakları

ve sonunda emekli oldum bağkur'dan emeği gecen yardımı olan herkeze teşekkürler bundan sonra bağkur primi ödemeden iş yerimi işletmeye devam edicem ve 850 tl tutarında maaş alıcam maaş biraz düşük geldi yorumlarınızı bekliyorum

brAPGG.jpg

Ekli dosyalar

• brAPGG.jpg
    brAPGG.jpg
    41.6 KB · Görüntüleme: 199
slm halil bey :2005 sigorta girişim var bundan 1100 gün primim mevcuttur. 11.01.2016 kamuya atandım nezaman emekli olurum

Halil Bey öncelikle selamlar sayfanıza yeni üye oldum ve sizin bilgi tecrübenizden ihtiyacım var

10.08.2000 ilk sigorta girişim var
%52 işitme engelli sürekli raporum var
3.derece sakatlar vergi indirim belgem var
3603 ÖDENMİŞ SSK PRİMİM VAR
2230GÜN ÖDENMİŞ BAGKUR PRİMİ VE HALEN AKTİF BAĞKURLUYUM

Ekli dosyayı görüntüle 8175

SGK dan hizmet birleştirmesi yaptırarak Buna göre bağkur'dan 16 yıl sigortalılık süresi + 4320 günden emeklilik hakkım vardır. emekli olmak icin başvuru yaptığımda SGK beni hastaneye sevk etmişti ve bağkurdan erken emekliliğinim 5510 sayılı yasanın 28. maddesine istinaden olarakk, 25. maddeden maluliyet için sevk etmişler. %52 oran ve işitme engeliyle malulen emekli olunamayacağı için doğal olarak reddedilmiş. kuruma tekrar yeni bir dilekce ile başvurdum raporumun bu kez 5510/28. madde kapsamında değerlendirilmesini talep etim fakat uzun süreden beri her hangi bir haber çıkmadı hızlandırmak icin neler yapabilirim

emekliliğiniz hayırlı olsun yaşadığınız tecrübeden yararlanmak isterim önceki raporu Bağ-Kur kabul etmedi ℅44idi hastaneye sevk etti kurula girdim raporun derecesini Ankara belirli çek dediler ben Bağ-Kur a engelli emekliliğinden faydalanmak istiyorum demiştim ama evrak takibinde malullük hakkında diyor acaba bede mı zaman kaybına sokacaklar ?Screenshot_20170219-233440.jpg

Ekli dosyalar

• Screenshot_20170219-233440.jpg
    Screenshot_20170219-233440.jpg
    20.2 KB · Görüntüleme: 165
halil bey ben 2002 12 18 tarihinden bellidir ssk lıyım yüzde 60 vergi indirim belgem var şu anda 3718 gün primim var acaba ne zaman emekli olurum.

Halil Bey Merhabalar, Ben 2013 Ekim ' de TSE ' de %40 engelli raporu ile engelli kadrosunda memur olarak göreve başladım. Sorularım şu şekildedir;
1) Vergi indiriminden faydalanmıyorum, prim gün sayım ve yılım dolduğunda emekli olabilmem vergi indiriminden faydalanmam gerekiyor mu? yoksa 18 yıl sonunda sgk ya emekli olmak için başvuruda bulunmam yeterli midir?
2)Vergi indiriminden faydalanabilmek için vergi dairesine başvuruda bulunduğumda mevcut raporum mu geçerli olacak yoksa tekrardan rapor almam mı gerekecek(mevcut raporum sürekli)
3)Bağ-Kur değil SGK'lıyım farkeden bir şey var mı?
Cevabınız için şimdiden çok teşekkür ederim.

[MENTION=16953]knnkrty[/MENTION] 15 yıl hizmet süresi, 3960 gün primle emekli olursunuz.
[MENTION=17604]casilar[/MENTION] Vergi indirimi alma zorunluluğu sadece 1 ekim 2008 öncesi işe başlayan SSK lı engelliler için geçerlidir. Siz 2008 sonrasında çalışmaya başladığınızdan sizin için zorunluluk yok. Eğer vergi indirimi almak isterseniz ve elinizdeki rapor güncel raporsa yenisi istenmeyebilir. Yok eğer eski tarihli bir raporsa yenisini isteyebilirler.

[MENTION=16953]knnkrty[/MENTION] 15 yıl hizmet süresi, 3960 gün primle emekli olursunuz.
[MENTION=17604]casilar[/MENTION] Vergi indirimi alma zorunluluğu sadece 1 ekim 2008 öncesi işe başlayan SSK lı engelliler için geçerlidir. Siz 2008 sonrasında çalışmaya başladığınızdan sizin için zorunluluk yok. Eğer vergi indirimi almak isterseniz ve elinizdeki rapor güncel raporsa yenisi istenmeyebilir. Yok eğer eski tarihli bir raporsa yenisini isteyebilirler.

ve sonunda emekli oldum bağkur'dan emeği gecen yardımı olan herkeze teşekkürler bundan sonra bağkur primi ödemeden iş yerimi işletmeye devam edicem ve 850 tl tutarında maaş alıcam maaş biraz düşük geldi yorumlarınızı bekliyorum

Ekli dosyayı görüntüle 8542

selam zirve 2010 lütfen soruma cevap verirmisiniz bağkur raporu Ankara'ya gönderdiğinde maluliyet red gelmişti peki raporuna puanlama yapılmış mıydı Halil bey siz biliyor.usunuz?

Selamlar bağkurdan emeklilik isterken bağkurdan çıkmak gerekiyormu

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Selamun aleyküm Halil Bey..benimde bir sorum olacak.38 yasındayım.sigortalı olarak cok kısa bir süre calıstım.bu arada %94 agır engelli raporum var.ayaklarım engelli ve cronh hastasıyım.esim bakıcı maası alıyor bende 2022 den faydalanıyorum.kirada ikamet ediyorum.birde 6 yasında oglum var.
Şimdi benim bir komsum var ve oglu ile yasıyor kocası rahmetli olmus.oglu daum sendromu engelli.bu teyze oglunu nasıl yaptıysa emekli yaptı.oglunun calısmıslıgıda yok.nereye ne diye ve nasıl bi basvuru yaptı da oglunu emekli yaptı.ben artık calısamadıgım icin böyle bir prim ödeme sekliyle emekli olabilirmiyim..
Biraz uzunca yazdım hakkınızı helal edin. Tesekkür ederim..

Bu arada sigorta giris tarihi 2006. ve dedigim gibi cok kısa calısmısım sigortalı olarak.yani 51 gün görünüyor.. Yazmayı unutmusum. Tekrar tesekkurler..

Geri