ÖTV İndirimli Araç Almak İçin Yapılması Gerekenler

GülerAkköse

Üye
Üye
İyi günler benim dayımın özürlü sağlık raporu var %50 ve bir kısmı Sol bacağı ve bel fıtığıyla ilgili raporda H sınıfı ehliyet degerlendirilmedi özel tertibat degerlendirilmedi vergi indirimi evet yazıyor. ÖTV den faydalanabilir mi? Ayrıca ehliyetide yok ehliyet olmasa cocukları kullanabilir mi?

bel fıtığınız varsa ameliyat olun fizik tedavi yaptırın bu tarz saçma sapan raporlarla bizim gibi cidden araca ihtiyacı olan engellileri zor durumda bırakıyorsunuz allah akıl fikir versin ne diyeyim haram paraya ne kadar tenezzül edermişsiniz...

Sağlık Teknikeri

Üye
Üye
Hocam neyi soruyorsun anlamıyorum. Bilinen şu ki "zihinsel engelli olanlar" (şizofreni vb. gibi) için alınan araçların alımında devlet vasi kararı istiyor. Hangi aşamada isteniyor bunu şahsen ben bilmiyorum. Neticede burada kimse bu işeri düzenleyen yasasını koyan insanlar değil. Daha önce tecrübe yaşamış arkadaşların yaşadıkları bilgiler ve bizim yasayı yorumlamızdan kaynaklı bilgiler veriliyor.

B

BÜTÜNÜYLE FARKINDAYIM

Guest
Hocam neyi soruyorsun anlamıyorum. Bilinen şu ki "zihinsel engelli olanlar" (şizofreni vb. gibi) için alınan araçların alımında devlet vasi kararı istiyor. Hangi aşamada isteniyor bunu şahsen ben bilmiyorum. Neticede burada kimse bu işeri düzenleyen yasasını koyan insanlar değil. Daha önce tecrübe yaşamış arkadaşların yaşadıkları bilgiler ve bizim yasayı yorumlamızdan kaynaklı bilgiler veriliyor.
bişey demedim hocam sadece soru sordum hangi aşamada istediklerini sordum
özür dilerim

simurg

Üye
Üye
IMG_4218.jpg

merhaba, kardeşimin sol kolunda Brakial Pleksus var ve %40 üzerinde engelli raporu var. ÖTV muafiyetinden faydalanmak istiyoruz. Faydalanabilir miyiz?

Cooger

Üye
Üye
Selamun aleyküm % 75 spastik engelli heyet H sınıfı ehliyet vermiyor araç kullanamaz diyor araç nasıl alınabilir bilgilendirebilirmisiniz şimdiden teşekürler .

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
@simurg sol koldan elden engelliler ÖTV indirimli araç alabiliyor. Dolayısıyla kardeşinizde alabilir. Daha fazla ayrıntı ve hukuki dayanak için bakınız:>> http://engelliler.gen.tr/f18/sol-el...nlar-artik-otv-indirimli-arac-alabilir-27175/

@cooker, spasite hastalarının hareket sistemlerinde tam kontrol sağlamadığı ve kendisinin vede trafikte seyir halinde olan başkalarının hayatlarını tehlikeye atacakları gerekcesiyle sürücü belgesi verilmiyor malasef. Dolayısıyla bu konuda yapılacak fazlaca birşeyde yok.

simurg

Üye
Üye
hocam mrb, iki üst mesajda bir sağlık raporu gönderdim. yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Cooger

Üye
Üye
Halil abi oğlu almak isterse olmuyormu yinede oluyorsa ne gibi prosüdür işliyor bilgilendirirsen sevinirim

tubiş38

Üye
Üye
merhabalar normal kadroyla atanmış 11 yıllık öğretmenim bana göre değil ama bende engel olarak görünen hipofizer cücelik var yaş 36 boyum 121 bir süre önce h sınıfı ehliyet için tam teşekküllü hastaneye başvuru yaptım ama bana olumsuz rapor verdiler ve 2 yıl geçerli diye yazıyor yeniden rapor alabilir miyim yoksa iki yıl beklemeli miyim? ayrıca h sınıfı ehliyet için aldığım rapor memuriyetimi etkiler mi ? bu konuda bilgilendirir misiniz? teşekkürler

balkesli

Üye
Üye
rapora itiraz edebilirsiniz. memuriyetinizi etkilemez.

seyma Demirbağ

Üye
Üye
Bizde almak istiyoruz ama bebeğim 18aylik kasko ve sigorta yüksek çıkıyor 4bin tl her yil böyle mi vereceğiz bilgilendirirseniz sevinirim teşekkürler.

seyma Demirbağ

Üye
Üye
Halil bey ben bugün üye oldum bilmiyorum nasıl bir platform kusura bakmayın ne olur bizde kızımın raporuyla araç almayı düşünüyoruz ama kasko ve sigorta çok tutuyor her yıl böyle mi vereceğiz bilgilendirirseniz sevinirim teşekkürler

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Merhaba şeyma hanım,
kasgo olayı her yıl aritmetik şekilde düşer. Şöyleki ilk yılı kaza yapmadan atlatırsanız ertesi yıl %25 civarında düşer. Ve ilerleyen yıllarda aynı şekilde düşmeye devam eder. Sigorta olayı herkesin derdi. son 1 yıldır araç sigorta fiyatları %100-200 arttı. Bu iki konuda yapacak bir şey yok. Daha doğrusu engellilere özel bir indirim bulunmuyor. Bu konuda (kasgo, sigorta) herkes nasıl ise bizde öyleyiz.

Tekerlekli Sandalye